معرفی کتاب آبی پیمانه‌ای ریاضی دوازدهم انسانی

1- طراحی براساس پیمانه‌های 20 و 10 سؤالی:
هر موضوع در قالب پیمانه‌های (بسته‌های) 20 و 10 سؤالی چیده شده است. طراحی پیمانه‌ای سه کارکرد اصلی دارد:
الف) سادگی و جهت‌گیری مناسب برای دادن تکلیف به دانش‌آموزان
ب) ساده‌کردن تنظیم برنامI تدریس معلم برای هر جلسه
ج) برنامه‌ریزی و مدیریت زمان مطالعI مباحث کتاب براساس پیمانه‌ها

2 - شناسنامه‌دار بودن و پوشش مطالب همة‌ عناصر و اجزای کتاب درسی:
این موضوع یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تیم تألیف است. توجه شما را به آدرس (شناسنامة‌) هر سؤال جلب می‌کنیم. در کنار هر سؤال علاوه بر آدرس کنکور یا آزمون برگزار شده آدرس کتاب درسی هم ذکر شده است. یعنی تمام سؤال‌های موجود در کتاب به یکی از پارامترها و موضوعات کتاب درسی الحاق شده است و در مواردی از کتاب درسی که سؤال کنکور و کانون نداشتیم و یا موضوع جدید بوده سؤال مرتبط با آن موضوع از کتاب درسی طرح و آدرس دقیق آن ذکر شده است. با این روش اطمینان حاصل کردیم که از همه موضوعات در کتاب درسی سؤال داریم.

3- فهرست مشاوره‌ای و کاربردی:
فهرست کتاب علاوه بر دسترسی سریع به موضوعات دارای کارکرد آموزشی است در فهرست برای هر فصل تمامی موضوعات و تعداد تست در هر موضوع مشخص شده است در کنار موضوع سه گزینة‌ (آبی، سبز، زرد) برای ارزیابی پیشرفت وجود دارد پیشنهاد می‌کنیم پس از حل تست‌های هر موضوع آن را رنگ کنید با نگاه به این صفحه قادر خواهید بود میزان تسلط خود را به‌صورت فصلی و مقایسه‌ای با سایر فصل‌ها ارزیابی کنید.

4 - درخت دانش:
درخت دانش هر فصل کتاب آبی براساس موضوعات و زیرموضوعات کتاب درسی تهیه و تنظیم شده است. تناظر یک به یک موضوعات در کتاب آبی با کتاب درسی به نظم ذهنی دانش آموز در جهت طبقه بندی مطالب کتاب درسی کمک می‌کند. در درخت دانش در کنار هر موضوع و زیر موضوع سه گزینة‌ (آبی،سبز، زرد) برای ارزیابی پیشرفت وجود دارد.

5 - درس‌نامه هدف‌مند: ‌
همبستگی بین درخت دانش، درس‌نامه و طبقه‌بندی سؤالات کاملا رعایت شده است. مؤلفان درس‌نامه را پس از پاسخ‌گویی به سؤال‌ها نوشتند بدین ترتیب یک درس‌نامة کاربردی با بیش‌ترین ارتباط مفهومی با سؤال‌های موجود تدوین شده است.

 ویژگی های مهم کتاب:

1 تألیف گروهی تألیف بر اساس خردجمعی و کار گروهی مؤلفان مبتنی بر طرح واره.
328 تست از کتاب درسی تست طراحی شده از کتاب درسی
3 درخت دانش درخت دانش در ابتدای هر فصل برای طبقه بندی بهتر موضوعات طراحی شده اند .
132 کنکور سراسری تست از کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور.
240 آزمون تست از آزمون های کانون.

 

مطالب مرتبط

author

مدیریت

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه