چهار نمره از امتحانات شاخه نظری انتخابی خواهد بود

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: مقرر شد امتحانات پایه دوازدهم در شاخه نظری به صورت حضوری برگزار شود. همچنین شایستگی های فنی شاخه کاردانش و فنی حرفه ای در پایه دوازدهم به صورت حضوری مورد سنجش قرار می گیرد.

 

به احتمال زیاد امتحانات نهایی بعد از عید فطر خواهد بود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش، گفت: برای تعیین زمان امتحانات منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و به احتمال زیاد امتحانات نهایی بعد از عید فطر برگزار می شود.

 

۴ نمره از امتحانات شاخه‌ نظری انتخابی خواهد بود

او با اشاره به اینکه در پایه دوازدهم شاخه نظری در امتحانات نهایی ۸۰ درصد را مبنای امتحان ۲۰ نمره ای قرار داده ایم، ادامه داد: دانش آموزی اگر ۸۰ درصد محتویات کتاب‌ها را مطالعه کند ۲۰ نمره را کسب می‌کند، اما از آن جهت که آموزش‌های متنوعی توسط آموزشگاه‌ها داده شده و به دلیل زحمت معلمان و تلاش دانش‌آموزان در حوزه یادهی و یادگیری یک پنجم پایانی کتاب یعنی ۴ نمره به صورت انتخابی خواهد بود که می‌توانست جایگزین ۴ نمره از آن ۸۰ درصد اولیه باشد.

کمرئی افزود: دانش آموزی اگر علاقمند است می‌تواند ۴ سوال فصول پایانی کتاب (همان ۲۰ درصد آخر کتاب) را پاسخ دهد. این برای افرادی است که در این ایام مطالعه بیشتری داشتند تا بتوانند از این ۴ نمره استفاده کنند. اما اگر کسی تنها ۸۰ درصد فصول کتاب را یاد گرفته می‌تواند ۲۰ نمره را دریافت کند.

معاون آموزش متوسطه در خصوص برگزاری آزمون سراسری و حذفیات منابع آزمون امسال، گفت: بنابر جلسات متعددی که با سازمان سنجش داشتیم بر روی ۸۰ درصد مطالب توافق کردیم. البته به صورت مکتوب هم با سازمان سنجش تبادل اطلاعات انجام خواهیم داد و اعمال نهایی در این زمینه با سازمان سنجش است. دانش‌آموزان می‌توانند اطمینان داشته باشند که روی ۸۰ درصد مطالب توافق شده است.

کمرئی درباره زمان برگزاری آزمون سراسری یادآوری کرد: زمان برگزاری آزمون سراسری حداقل ۲۰ روز از پایان آخرین امتحان نهایی خواهد بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

author

مدیریت

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه